ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4173093
*
nr 417 3093
Spegel
Empirestil, höjd: 57
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 21:44:00
1
600 kr
11/6 16:55:03
2
650 kr
11/6 16:58:08
1
700 kr
12/6 09:40:34
1
900 kr
12/6 13:16:43
2
1.000 kr
12/6 14:51:53
3
1.300 kr
12/6 15:48:01
2
1.300 kr
12/6 15:49:33
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 417 3093
Spegel
Empirestil, höjd: 57
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/6 21:44:00 | 1 | 600 kr |
11/6 16:55:03 | 2 | 650 kr |
11/6 16:58:08 | 1 | 700 kr |
12/6 09:40:34 | 1 | 900 kr |
12/6 13:16:43 | 2 | 1.000 kr |
12/6 14:51:53 | 3 | 1.300 kr |
12/6 15:48:01 | 2 | 1.300 kr |
12/6 15:49:33 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53